Zimowe ubranka dla niemowlaka

Jak dla każdego rodzica, dobro naszych dzieci jest priorytetem. Nurtuje nas wiele spraw związanych z codzienną pielęgnacją, wychowaniem. Wychodzimy z siebie, by sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami, każdy kolejny dzień. Chcemy ochronić naszą latorośl na każdy możliwy sposób. Szczególnie myślimy o tych najmłodszych-niemowlętach, które wymagają wyjątkowo troskliwej pieczy.
Składa się na to wiele czynników, szczególnie ważne jest to, ze względu, na jeszcze nie do końca rozwiniętą termoregulację dziecka. Co może stwarzać ryzyko przegrzania lub wyziębienia dziecka. Nawet najmniejsza różnica w jedną czy w drugą stronę dla tak młodego organizmu, który dopiero dostosowuje się do panujących na świecie warunków, może być prawdziwym szokiem.

Jedna warstwa więcej

We wszystkim powinniśmy zachować umiar. Stopniowo przyzwyczajać do mroźniejszych warunków, a przyjdzie czas i na dłuższe zimowe spacery. Nie ufajmy ślepo złotym radom , bo te nie zawsze muszą być trafne. Wszyscy wiemy, jak wiele mają do powiedzenia mamy, babcie czy ciocie.
Dodatkowym niuansem jest to, że każde dziecko jest inne i w odpowiedni sposób da nam znać, że coś jest nie tak, nawet jeżeli nie będzie to kwestia tego, czy jest mu za ciepło, czy za zimno. Nie każde dziecko, będzie chciało grzecznie leżeć zapięte pod samą szyję w zimowy śpiworek. Czasem jest to kwestia po prostu wygody. Nie najważniejszy jest sam krój, ale również grubość czy gęstość materiału , naturalne tkaniny pajacyków czy bodów z długim rękawem zapewnią nam naturalną cyrkulację powietrza, tym samym nie pozwalając dziecku się spocić. Jeżeli chodzi o zimowe ubranka, dla niemowlaka kombinezon wydaje się wyjściem tylko dla starszych dzieci. Jednak swoboda ruchów, jaką zapewnia, jest nieoceniona nawet dla najmłodszych. Świetnie sprawdzają się te na zamek, ułatwiają nam przebieranie, które nie musi być kolejnym wyzwaniem.

Idealny zestaw

Przecież idealny zestaw zimowej wyprawki to nie tylko kombinezon, który może być okryciem praktycznie od samej góry aż po stopy. Warto pomyśleć nad obszarami, które są najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Potrzebujemy czapki, szalika, rękawiczek. Niektóre elementy naszego ciała są bardziej narażone na działania mrozu, dlatego warto pomyśleć o uszach czy dłoniach. Dobrym rozwiązaniem dla tak małych dzieci może okazać się komin zamiast szalika, który w żaden niebezpieczny sposób nie oplecie dziecka.
W tej chwili dostępne na rynku są takie szaliki czy kominy, których nie musimy zakładać w tradycyjny sposób, posiadają zapięcia, które ułatwią nam codzienne czynności. Rozwiązaniem pomiędzy kominem a czapką, będzie kominiarka, która może osłonić również buzię dziecka. Warto wyposażyć się w kilka grubszych skarpet na zimniejsze wieczory.

Dodatkowe bajery

Nie tylko zimowe ubranka dla niemowlaka, ale także…

Delikatna skóra podatna na wszelkie warunki atmosferyczne wymaga pielęgnacji, więc dodatkowo warto pomyśleć o odpowiednim kremie zabezpieczającym przed nadmiernym wiatrem czy mrozem. Jeżeli nasz krem zawiera wodę, warto pamiętać o użyciu go na przynajmniej dziesięć minut przed wyjściem. Dodatkowym gadżetem na przykład do wózka może być materac, który ochroni plecki malucha przed wyziębieniem czy otulacz do fotelika, na który również warto zwrócić uwagę.

Jak każda pora roku, zima jest na swój sposób urokliwa. Oszronione drzewa, piękne gwiazdy malowane mrozem na szybach, biały puch spadający z nieba. Warto nie zniechęcać się temperaturą na zewnątrz, budować odporność, sumiennie przyzwyczajać do odmiennych warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*