Jak zaoszczędzić na ciążowych ubraniach?

Ubrania ciążowe powinny być wygodne i nie krępować ruchów podczas wykonywania codziennych czynności. Nie mogą być też zbyt uciskające, ani tym bardziej za ciasne. W ciąży, kobiety też chcą wyglądać pięknie, ale kupowanie co chwilę nowych ubrań może być kosztowne. Dowiedz się jak zaoszczędzić na ciążowych ubraniach i czym się kierować podczas zakupów.

Pora roku ma znaczenie

Jak ubierać się latem i wiosną?

Z całą pewnością wiosną i latem łatwiej jest skompletować garderobę pasującą do szybko rosnącego rozmiaru. Jeśli druga połowa ciąży przypada na lato, wówczas możemy kupić zwykłe legginsy przed kolano w odpowiednim rozmiarze i bluzkę odciętą pod biustem. Koszt takich zakupów to niewielki wydatek. Ponadto można też uzupełnić garderobę kilkoma letnimi sukienkami o luźnym kroju i dowolnej długości. Sukienki maxi są zawsze w modzie, dlatego można je nosić także po ciąży. Paniom, które mają pokaźny brzuszek odradza się raczej noszenie ciasnych dżinsowych szortów. Zamiast dżinsu warto postawić na bawełnę lub len. Nie wolno także zapominać o wygodnym obuwiu na płaskim obcasie. Bardzo dobrym pomysłem jest własnoręczne uszycie takiej sukienki maxi. Wystarczy do tego maszyna do szycia i dwa podstawowe wykroje. Jeśli nie mamy zamiaru ani szyć ani kupować nowej odzieży, możemy odwiedzić sklepy z odzieżą używaną lub odkupić odpowiednie ubrania od kogoś, kto sprzedaje je na platformach ogłoszeń lokalnych. Kobiety w ciąży powinny też pamiętać, aby nie przesadzić z ekspozycją na słońce i korzystać z kąpieli słonecznych z umiarem.

Jesień i zima

Zimniejsze pory roku mogą być nieco bardziej kłopotliwe niż miesiące letnie, jeśli chodzi o ubiór. Największy problem stanowi wybór pasującego okrycia wierzchniego, szczególnie, jeśli zimą przypada na końcówkę ciąży. Trudno jest co dwa tygodnie kupować nowy rozmiar płaszcza lub kurtki, dlatego warto wcześniej przygotować sobie odpowiednie okrycie wierzchnie. Doskonałym pomysłem jest kupno płaszcza, który podobnie, jak niezastąpiona bluzka na lato jest odcinany w biuście. Płaszcze typu bombka można nosić także po ciąży. Takie okrycie jest nie tylko eleganckie, ale i zawsze na czasie. Oprócz tego niezbędne będą ciepłe spodnie z pasem ciążowym oraz długie legginsy, które można nosić po domu. Zarówno przy wyborze garderoby letniej, jak i jesiennej lub zimowej, mając na celu oszczędności, można skorzystać z bogatej oferty second handów.

Skorzystaj z porównywarki cen i internetowych promocji

Każde zakupy należy robić z głową, jednak w przypadku odzieży ciążowej, ma to jeszcze większe znaczenie. Nie zawsze odzież ciążowa przydaje się później, nawet do noszenia na co dzień. Jeśli nie mamy zamiaru kupować ubrań z drugiej ręki i wolimy nowe rzeczy, możemy skorzystać z porównywarki cen w Internecie. Wówczas mamy możliwość wyboru najlepszej cenowo oferty. Dobrym pomysłem jest także kupno podobnie wyglądającej odzieży, ale po niższej cenie. Poszczególne modele mogą różnić się jedynie drobnymi szczegółami, dlatego przede wszystkim należy kierować się tym, z jakiego materiału wykonane są ubrania.

Najlepsze materiały

Materiały na ubrania ciążowe muszą być elastyczne i przewiewne. Doskonała będzie bawełna, len oraz dzianina. Dzianinowe sukienki na jesień i zimę są bardzo ciepłe i przyjemne w noszeniu. Ponadto, dzianina doskonale się rozciąga i jedna sukienka może posłużyć równie dobrze na początku ciąży, jak i pod koniec. Wybierając odpowiedni materiał, mamy pewność, że nie trzeba będzie co chwilę kupować nowych ubrań.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*