Jak liczyć ruchy dziecka i dlaczego należy to robić?

Ciąża, to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, który sprawia, że całe jej dotychczasowe życie, zmienia się o 180 stopni. Wiele dolegliwości, które pojawiają się podczas Waszej dziewięciomiesięcznej przygody, może przysłonić pewne zachowanie Twojego malucha. Poruszanie się.
Każdy, prawidłowo rozwijający się maluszek, któremu zaczyna brakować wystarczającej ilości miejsca, zaczyna dawać o sobie znak. Na początku, wiele kobiet, lekceważy ruchy dziecka, czekając na wyraziste, mocne kopniaki, które przyjdzie jej znosić. Niestety, to błędne myślenie. Twój maluszek, nim zacznie kopać , da osobie znać w inny sposób. Koniecznie sprawdź, jak liczyć ruchy dziecka i dlaczego należy to robić?

Moje dziecko zaczęło się ruszać. Jak prawidłowo odczytać ruchy dziecka?

Na początku, Twój poruszający się maluszek, da osobie znać w delikatny sposób. Będziesz odczuwała coś w stylu łaskotania. To właśnie Twój maluszek, który zdecydować się troszkę poruszać. Kiedy nieco podrośnie, a miejsca będzie o wiele mniej, zaczniesz odczuwać rozpychanie się. Tutaj, już na pewno nie przeoczysz ruchów malucha. Możesz zaobserwować, jak deformuje się Twój brzuch, gdy maluszek zmienia pozycje. Wypina rączki i nóżki, naciągając skórę brzucha, co może być dla Ciebie trochę bolesne. Ponadto, naciska już na pęcherz w takim stopniu, że nie tylko tale biegasz do toalety, ale również zaczyna boleć Cię pęcherz. Nie przejmuj się, To normalne, i przejdzie, gdy tylko maluszek zdecyduje się zmienić pozycję.

Ruchy Twojego dziecka, są bardzo ważne, dlatego ginekolodzy kładą nacisk na ich liczenie. Dlaczego? Daje im to cenne wskazówki. Zbyt mało ruchów, może świadczyć o niedotlenieniu dziecka, a za dużo, o wielu groźnych chorobach. Nie przejmuj się jednak, gdy sporadycznie Twoje dziecko zrobi sobie trening. Wyspany maluszek, zwłaszcza gdy mama odpoczywa, potrafi zafundować jej niezłą szkołę boksu.

Kiedy lekarz zaleci Ci liczenie ruchów dziecka, musisz wiedzieć, jak to prawidłowo robić. Jeśli to Twoja pierwsza ciąża, podpowiadamy, jak liczyć ruchy dziecka.
Aby dokładnie poczuć ruchy, kobieta powinna położyć się na boku. Zaleca się kładzenie na boku lewy, by dziecko było bardziej dotlenione, jednak równie dobrze może to być prawy, jeśli czujesz się w tej pozycji bardziej komfortowo. Połóż rękę na brzuchu i czekaj. Jeśli w tym momencie Twój maluszek śpi, możesz go obudzić, poprzez delikatne poruszanie brzuszkiem. Kiedy czekasz na ruchy pamiętaj, że ruchem dziecka, nazywa się też otarcie które delikatnie łaskocze. Nie przeocz tego. Prawidłowo, dziecko powinno dać o sobie znać, minimum 4 razy na godzinę. Jeśli odezwie się tylko 3 razy, nie przejmuj się. Może akurat w tym momencie, nie ma ochoty na zabawę. Gdyby dziecko ruszało się przez dłuższy czas tak mało, udaj się do lekarza który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Czasem dzieci są mniej ruchliwe mimo, iż nic im nie dolega.

Jeśli odczuwasz więcej ruchów, ale jest to stałe odczucie, nie przejmuj się. Niektóre maluchy, uwielbiają fikołki i przepychanki. Jeśli jednak Twój maluch, zazwyczaj jest spokojny, a tylko dzisiaj jest pobudzony i niepokoi Cię jego zachowanie, udaj się do lekarza prowadzącego ciąże,. Pamiętaj, masz prawo mieć wątpliwości.
Ruchy dziecka są bardzo ważne. Pozwalają lekarzowi, na ocenę dziecka. Pamiętaj zatem, aby liczyć ruchy. Możesz sobie je zapisywać, a przy najbliższej wizycie u lekarza, okazać swoje notatki, by lekarz ginekolog, mógł sprawdzić, czy ruchy Twojego maluszka, są odpowiednie, i czy rozwija się on prawidłowo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*